NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Bezkonkurenční šířka pásma a větší flexibilita firemních sítí

DWL-8620AP

Společnost D-Link oznámila dostupnost dvou nových unifikovaných bezdrátových přístupových bodů (AP) – Wi-Fi AC2600 Wave 2 Dual-Band unifikovaného přístupového bodu (DWL-8620AP) a Wi-Fi AC2600 Wave 2 Dual-Band unifikovaného přístupového bodu s externími anténami (DWL-8620APE), které nabízejí novou úroveň konektivity s vyššími rychlostmi a větším pokrytím.

Vybudování a správa Wi-Fi sítě se spolehlivým připojením k internetu může být pro firmy často problém zejména v prostředích s vysokou hustotou bezdrátového provozu. Nové unifikované přístupové body společnosti D-Link umožňují firmám vytvářet flexibilní a škálovatelné Wi-Fi sítě, slibují bleskové rychlosti a jsou ideální investicí do budoucího rozvoje bezdrátového přenosu dat.

DWL-8620AP a DWL-8620APE využívají plný potenciál technologie 802.11ac Wave 2 a poskytují špičkovou konektivitu s velmi vysokými kombinovanými rychlostmi přenosu dat až 2533 Mb/s. Podporují také funkci Link Aggregation, která umožňuje, aby jejich dva gigabitové ethernetové porty fungovaly společně jako jeden port s dvojnásobnou dostupnou šířkou pásma pro maximalizaci celkové propustnosti.

Díky technologii 4×4 MU-MIMO umožňující současnou komunikaci s více klienty jsou tyto přístupové body schopny výrazně zvýšit kapacitu sítě. Mají také vylepšené funkce pro zabezpečení sítě a kontrolu přístupu.

Přístupové body lze používat jako samostatná zařízení nebo mohou být centrálně ovládány řídicími jednotkami D-Link, které podporují snadné a efektivní nasazení a řízení až 1024 přístupových bodů. Centrální správa dostupných rádiových frekvencí umožňuje zajistit nejlepší možné pokrytí pro bezdrátové klienty díky automatickému přidělování kanálů a regulaci vysílacího výkonu tak, aby se omezilo vzájemné rušení. Pokud je zjištěna porucha některého přístupového bodu, výkon jeho souseda se automaticky zvýší.

Instalace je snadná a firmy si mohou vybrat, zda má být přístupový bod namontován na strop nebo na stěnu podle potřeby konkrétní aplikace. Pro větší flexibilitu montáže mají oba přístupové body integrovanou podporu PoE (napájení přes ethernetový kabel), která umožňuje provoz zařízení i v těžko přístupných místech, kde nejsou k dispozici elektrické zásuvky.

Mezi pokročilé funkce DWL-8620AP a DWL-8620APE patří 802.1p QoS pro lepší fungování aplikací citlivých na zpoždění přenosu, jako jsou VoIP nebo DSCP streamování. Mají také řadu funkcí pro omezení rizika přetížení sítě, například Band Steering, která klientům přiřazuje optimální bezdrátové pásmo. Funkce Airtime Fairness navíc zajišťuje, že je každému klientovi přidělena stejná doba vysílání, což zlepšuje funkčnost sítě i v případě, že jsou připojena pomalejší zařízení. Podporován je i rychlý roaming 802.11k pro bezproblémové přecházení bezdrátového klienta mezi jednotlivými přístupovými body.