NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Archer AX90: Tři pásma v ultra rychlém provedení

Archer AX90

Novinka na trhu v podobě AX6600 bezdrátového routeru Archer AX90 s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6 (802.11ax) dosahuje maximální přenosové rychlosti až 6 579 Mb/s.

Rychlost připojení se neustále zvyšuje kvůli neustále se zvyšujícím nárokům na přenosy dat. Díky routeru Archer AX90 budete připraveni na budoucnost a zároveň budete moci naplno využít i svoje nejnovější smartphony, notebooky a další koncová zařízení, která vaše dosavadní síťové vybavení brzdilo. S naším routerem tak klidně můžete například streamovat video v rozlišení 8K, a to až na několika zařízeních současně.

Vyšší rychlost je možná i díky podpoře tří frekvenčních pásem, dvou na úrovni 5 GHz a jednoho 2,4GHz. Rychlejší 5GHz pásmo podporuje rychlost do 4,8 Gb/s, pomalejší 1,2 Gb/s a 2,4GHz pásmo pak poskytuje rychlost 574 Mb/s.

A pokud byste chtěli své domácí úložiště NAS připojit co nejvyšší rychlostí, máte díky 2.5Gbps WAN/LAN portu možnost. I díky tomu nabízí router Archer AX90 úplně novou úroveň flexibility a rychlosti.

Bezpečnost domácí sítě je pro nás prioritou, a proto TP-Link nedávno představil úplně nové řešení s názvem HomeShield, podporované právě i tímto routerem. K integrovaným funkcím tohoto řešení patří kontrola případných mezer v síti v reálném čase, robustní rodičovská kontrola, nastavování priorit pro koncová zařízení (QoS) a komplexní týdenní a měsíční zprávy o stavu vaší sítě. Díky šifrování WPA3 je potom zabezpečení vaší sítě ještě silnější.

Router TP-Link Archer AX90 podporuje technologii TP-Link OneMesh, která umožňuje vytvoření sjednocené meshové sítě v rámci vaší domácnosti. Výhodami jsou například plynulý přechod mezi jednotlivými přístupovými body, jednotný název Wi-Fi sítě (SSID) a heslo, a kromě toho i sjednocená správa celé sítě.

Vyšší rychlost zajišťují podporované technologie jako MU-MIMO a OFDMA, díky kterým je zredukováno zahlcení sítě a čtyřnásobně navýšena průměrná propustnost. Za zmínku stojí také o 25 procent efektivnější modulace 1024-QAM nebo souběžný přenos v osmi datových tocích.

O maximální pokrytí se stará osm externích antén s podporou technologie modelování paprsku Beamforming. A výkon pak má na starosti integrovaný čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,5 GHz.