NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

5G bude mít vliv na všechny části sítě

RaycomNení pochyb o tom, že 5G bude mít vliv na všechny části sítě – od koncových uživatelů až po datová centra a vše mezi nimi. Podle posledních průzkumů se očekává, že 5G položí základy pro technologie inteligentního řízení veškerých zařízení kolem nás nebo IoT (Internet věcí), které bude stále více intuitivní a integrováno do inteligentních budov a měst.

Ačkoliv se rok 2025 může zdát jako velmi vzdálený, datová centra již cítí, že by se měla začít připravovat. Data budou muset být hostována a streamována s výrazně vyššími rychlostmi, objemy a nižšími latencemi.

Přiblížení obsahu k uživateli

Top 5 Benefits of 5GDíky technologii 5G, která dokáže přenést až 1000x větší objemy dat, je pravděpodobné, že spotřebitelé budou obsah stahovat častěji a ve větším množství. Navíc s očekáváním výrazného snížení latence, budou technologie stále více virtualizovány. Veškerý informační tok se stále zpracovává v datových centrech, což znamená, že i přes nízkou latenci z mobilního zařízení na základnovou stanici, datová centra budou muset být dostatečně blízko k samotné mobilní infrastruktuře, aby se dosáhlo požadovaných parametrů.

Někteří lidé předpovídají, že datová centra se budou muset přiblížit k mobilní infrastruktuře a velká centralizovaná data centra nebudou mít šanci. Přenosové rychlosti budou i nadále růst exponenciálně, což znamená, že vzdálená datová centra nebudou schopna udržet krok.

5G bude vyžadovat novou přenosovou infrastrukturu včetně stovek základnových stanic a tisíců nových antén – známé jako „small cell“ a DAS (distribuované anténní systémy), které budou nasazeny do městské infrastruktury.

Hustota základnových stanic pro 5G bude vytvářet nároky na konvergenci mezi kabelovou a bezdrátovou sítí, čímž se rapidně zvýší požadavek na kapacitu optických sítí, které dokážou zajistit dostupnost a flexibilitu pro podporu všech potřebných služeb.

CommScopeSpolečnost CommScope je klíčovým hráčem téměř ve všech významných inovacích v komunikačních sítích. Díky svým zkušenostem pomohli přivést svět do doby LTE, a ani nyní nezpomalují. Základní vizí společnosti CommScope v oblasti 5G je „síť v síti“ – sbližování kabelových a bezdrátových sítí s převládajícím použitím optických vláken jako základním nástrojem řešení různorodosti telekomunikačních sítí.

Link na video: https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=-Dzcw4OkS5w

Link na info o 5G na CS: https://www.commscope.com/5G/

Jiří Procházka, Raycom

Jiří Procházka, obchodní manažer

Raycom s.r.o.