NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

52portové přepínače se vzdálenou správou

52portové přepínače se vzdálenou správou

Dvojice nových firemních 52portových přepínačů Insight s možností nastavení, monitorování a správy odkudkoli na světě je rozšířena o podporu vzdálené správy o nové funkce, včetně kontroly PoE.

Přepínače Netgear GC752X a GC752XP nabízejí kombinaci 48 gigabitových ethernetových portů, dvou SFP gigabitových ethernetových portů a dvou SFP+ desetigigabitových fiber portů, které poskytují malým a středním firmám maximální konektivitu a flexibilitu vysokorychlostní sítě.

  • GC752X: 48 gigabitových ethernetových portů, 2x SFP gigabitové ethernetové porty, 2x SFP+ desetigigabitové fiber porty, 2x tiché větráky.
  • GC752XP: 48 gigabitových ethernetových portů PoE+, 2x SFP gigabitové ethernetové porty, 2x SFP+ desetigigabitové fiber porty, 505 W power budget PoE, 3x tiché větráky.

Oba přepínače jsou vybaveny širokou řadou pokročilých L2+/L3 funkcí, jako jsou např. VLAN, LAG, QoS, ACL, podpora IPv6, statické routování IPv4 a IPv6, IGMP snooping, multicast, STP/RSTP/MSTP, rate limiting, pokročilá kontrola každého z portů PoE či rozvrh PoE. Kvalitní zabezpečení sítě zajišťují bezpečnostní funkce v podobě dynamického přiřazování VLAN, vyhrazení VLAN pro hosty, TACACS+, seznamu prověřených MAC adres či IPv4 a IPv6 ACL.

Insight 5.0 s novými funkcemi

Přepínače GC752X a GC752XP jsou prvními přístroji se dvěma SFP a SFP+ desetigigabitovými porty, které podporují systém Netgear Insight. Tato utilita umožňuje prostřednictvím mobilní aplikace či webového cloudového portálu nakonfigurovat více firemních zařízení současně a ty pak následně monitorovat a spravovat odkudkoli v dosahu internetového připojení, v nepřetržitém režimu 24/7.

Netgear Insight v nejnovějším vydání 5.0 nabízí oproti předchozí verzi tato zásadní vylepšení:

  • Časový rozvrh aktualizace firmwaru umožňuje vytvořit plán automatických aktualizací firmware podle časových preferencí uživatele.
  • Dvoufázové ověření identity uživatele při přihlášení se do systému prostřednictvím SMS či notifikací zasílaných na mobilní zařízení.
  • Vylepšená podpora nabízí snazší přístup ke znalostní databázi, instruktážním videím i kontaktům technické podpory prostřednictvím mobilní aplikace NETGEAR Insight.

Cena a dostupnost

Přepínače GC752X a GC752XP jsou v prodeji za doporučené koncové ceny 12 870 korun s DPH (model GC752X) a 23 250 korun s DPH (model GC752XP).